Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 4.09.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 03 wrzesień 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela Zwykła

4 września 2022

1. W przyszłą niedzielę, 11 września, po raz pierwszy w nowym terminie, przeżywać będziemy w naszej parafii odpust ku czci Chrystusa Nauczyciela. Uroczystość patronalna parafii jest szansą by zyskać odpust zupełny, jeżeli będziemy w stanie łaski uświęcającej, przyjmiemy Komunię św. oraz odmówimy modlitwę w intencjach Ojca świętego. Odpust możemy zyskać dla siebie lub w intencji zmarłych. Kazania odpustowe będzie głosił ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 12.00.

2. W czwartek, 8 września, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych zbiorów, żeby nasza ziemia wydała obfity plon.

3. W czwartek, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: Zespół SIGNUM, Liturgiczna Służba Ołtarza, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Koła Żywego Różańca oraz Koło Biblijne – serdecznie zapraszamy!

5. Wszystkich darczyńców, którzy swoimi ofiarami wspierają inwestycje realizowane na rzecz naszej parafii, obejmujemy wdzięcznym sercem i polecamy wstawiennictwu Matki Najświętszej. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na sfinansowanie wymiany okien w pomieszczeniach wikariatu.

6. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego w którym warto przeczytać między innymi o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I oraz o problemach szkolnej katechezy.

7. Członków Żywego Różańca zapraszamy dziś na spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 17.30.

Odsłony: 340

Czytania na każdy dzień...