Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 16.10.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 15 październik 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła

16 października 2022 r.

1. 44 lata temu, 16 października 1978 roku, na Stolicę Piotrową został wybrany nasz Rodak kard. Karol Wojtyła, który przyjął imię Jana Pawła II. W rocznicę tego wielkiego wydarzenia zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu Emanuela Bączkowskiego połączony z recytacją fragmentów poezji Karola Wojtyły w aktorskiej interpretacji Mariusza Pyrki. Koncert rozpocznie się po Mszy św. wieczorowej.

2. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Każdy kto chciałby wesprzeć to dzieło, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.

3. We wtorek, 18 października, przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

4. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30.

6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przy tej okazji chcemy przypomnieć, że nasz szacunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w stawianiu zniczy i kwiatów na grobach. Dla nas, wierzących, najważniejsza jest modlitwa za zmarłych. W kościołach i na cmentarzach odprawiane są za nich Msze święte, odmawia się Różaniec. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. Wypominki możemy zamówić w kancelarii lub w zakrystii.

7. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego płyta z Biblią Audio, a na niej kolejne historyczne księgi Starego Testamentu.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.

Odsłony: 547

Czytania na każdy dzień...