Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 23.10.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 22 październik 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela Zwykła

23 października 2022

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele rozpoczyna Tydzień Misyjny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W najbliższy czwartek, 27 października, na nabożeństwo różańcowe zapraszamy w sposób szczególny wszystkie Koła Żywego Różańca naszej parafii. Tego bowiem dnia, przez orędownictwo Bł. Pauliny Jaricot, będziemy dziękować za dzieło Żywego Różańca w Polsce i Dzieło Misyjne Kościoła.

3. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które dają możliwość systematycznej i pogłębionej lektury tekstów biblijnych z liturgii niedzielnej. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.30.

4. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła, zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w rocznicę pierwszej Mszy św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła. W tym roku, 30 października, minie 39. rocznica tego wydarzenia. Adorację rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 12.00, a zakończymy Nabożeństwem różańcowym o 17.30. Serdecznie zapraszamy KŻR i wszystkich Parafian do dziękczynnej adoracji za dar naszej świątyni.

5. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych w modlitwie wypominkowej. W kancelarii lub w zakrystii przyjmujemy wypominki jednorazowe, które wypisujemy czytelnie na kartkach, zaś półroczne i roczne będziemy podawać do księgi wypominkowej.

6. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i przelane na konto parafialne na cele naszej wspólnoty i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

7. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego warto zwrócić szczególną uwagę m.in. na tekst o posłudze penitencjarzy.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.

Odsłony: 560

Czytania na każdy dzień...