Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 30.10.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 29 październik 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI Niedziela Zwykła

30 października 2022

1. Obchodząc dzisiaj uroczystość poświęcenia własnego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za budowniczych, ofiarodawców i dobrodziejów naszej świątyni oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościoła.

2. Dzisiaj mija 39. rocznica pierwszej Mszy św. na placu przeznaczonym pod budowę naszego kościoła. To wydarzenie chcemy uczcić adoracją Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 12.00, a zakończymy Nabożeństwem różańcowym o 17.30. Serdecznie zapraszamy KŻR i wszystkich Parafian do dziękczynnej adoracji za dar naszej świątyni.

3. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

4. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Porządek liturgii jak w każdą niedzielę.

5. W środę, 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na pięć minut przed każdą Mszą św. będziemy modlić się za naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej.

6. Pragnąc pomóc zmarłym korzystajmy z uświęconej tradycji wyczytywania imion i nazwisk naszych bliskich, których polecamy modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. W naszym kościele przez cały listopad przed Mszą św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych, a w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 i 12.00 w wypominkach rocznych i półrocznych. Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, będzie sprawowana w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00. W kancelarii nadal możemy zamówić wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwa pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.

8. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.

9. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym można m.in. znaleźć odpowiedź na pytanie nurtujące wielu z nas, zwłaszcza przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych: „Gdzie właściwie znajdują się niebo, czyściec i piekło?”.

10. Program uroczystości na cmentarzach radomskich wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.

Odsłony: 541

Czytania na każdy dzień...