Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 6.11.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 05 listopad 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela Zwykła

6 listopada 2022

1. Dziś pierwsza niedziela listopada. O godz. 17.30 spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

2. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które dają możliwość systematycznej i pogłębionej lektury tekstów biblijnych z liturgii niedzielnej. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.30.

3. W piątek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

4. Informujemy, że Ksiądz Biskup Marek Solarczyk udzielił dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 11 listopada br. Jednocześnie polecił wszystkim korzystającym z dyspensy modlitwę o pokój na świecie, a także w intencjach wyznaczonych przez Papieża Franciszka oraz podjęcie dzieła miłosierdzia, szczególnie w wymiarze jałmużny dla potrzebujących.

5. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe w dni powszednie przed Mszą św. o godz. 18.00, a w niedzielę o 8.45 i 11.45. W kancelarii nadal możemy zamówić wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.

6. Za tydzień ofiary, które złożymy na tacę przeznaczymy na prace remontowe i utrzymanie świątyni. Za każdą ofiarę już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa dla dzieci. W Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na temat, który dotyczy każdego z nas – różne oblicza samotności. Co proponuje Kościół ludziom samotnym, których wokół coraz więcej?

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

Odsłony: 564

Czytania na każdy dzień...