Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 13.11.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: piątek, 11 listopad 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela Zwykła

13 listopada 2022

1. Dzisiaj katolicy w Polsce obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary. Za tydzień odbędzie zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

2. Członkom ŻR i Różańca Rodziców z radością przekazuję informację o formalnym włączeniu Różańca Rodziców do struktury Stowarzyszenia Żywy Różaniec jako oddzielnej jego gałęzi. Uroczystość ta odbędzie się na Jasnej Górze w poniedziałek 14 listopada, podczas Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 13.30. Mszy Św. będzie przewodniczył Ks. Abp Wacław Depo wraz z Diecezjalnymi Moderatorami ŻR. Zapraszamy do włączenia się poprzez transmisję w TV TRWAM i modlitwę o rozwój Dzieła ŻR w Polsce, w naszej Diecezji i parafii.

3. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

4. Trwa miesiąc listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych, zwana „wypominkami”. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie, by jako wspólnota Kościoła pielgrzymującego wspomagać naszych braci należących do wspólnoty Kościoła oczyszczającego się.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone indywidualnie i na dzisiejszą tacę, które przeznaczymy na prace remontowe i utrzymanie świątyni. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby WSD w Radomiu.

6. Dziś w Gościu Niedzielnym ostatnia już płyta z cyklu Biblia Audio, a na niej księgi Nowego Testamentu: Apokalipsa św. Jana oraz Listy Apostolskie.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Odsłony: 452

Czytania na każdy dzień...