Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 20.11.2022

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 19 listopad 2022 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Chrystusa Króla

20 listopada 2022

1. W dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

2. We wtorek, 22 listopada, przypada wspomnienie Świętej Cecylii - patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji Panu Grzegorzowi Tomczykowi, naszemu organiście, oraz Zespołowi SIGNUM z p. Wiolettą Latosek składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy, by ich wspólny wysiłek oraz zaangażowanie w śpiew liturgiczny służyło większej chwale Pana Boga i duchowemu pożytkowi wiernych naszej parafii.

3. W czwartek po Mszy św. wieczorowej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach duchowego przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na czuwanie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.

4. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. Adwent rozpoczyna też nowy rok liturgiczny, który - zgodnie z programem duszpasterskim - będziemy przeżywać pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy.

5. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać m.in. o podjętej przez dziesięciu współczesnych malarzy próbie namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego według wizji s. Faustyny opisanej w „Dzienniczku”.

6. Zgodnie z zapowiedzią, po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Odsłony: 380

Czytania na każdy dzień...