Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 18.06.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 17 czerwiec 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła

18 czerwca 2023

1. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Przychodząc na niedzielną Eucharystię zwróćmy uwagę, aby nasza postawa w czasie pobytu w świątyni - zwłaszcza odpowiedni strój - wyrażały należną cześć dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.

3. Z okazji przypadającego w piątek Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy wszystkich ojców opiece św. Józefa.

4. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 23 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

Już dziś wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za trud włożony w edukację i wychowanie dzieci i młodzieży. Niech Chrystus Nauczyciel wynagrodzi poświęcenie i zaangażowanie w dziele wychowywania młodego pokolenia Polaków.

5. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza.

6. Tradycyjnie 25 czerwca, Mszą Świętą sprawowaną o godz. 8.00 w radomskiej katedrze, rozpocznie się XXXIV Piesza Pielgrzymka do Niepokalanowa w intencji trzeźwości. Pielgrzymka zakończy się Mszą Świętą w Niepokalanowie, 30 czerwca o godz. 13.00.  Zapisy przed Mszą Świętą w dniu rozpoczęcia pielgrzymki. 

7. Zachęcamy do nabycia nie tylko Gościa Niedzielnego, ale również Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

Odsłony: 333

Czytania na każdy dzień...