Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 25.06.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 24 czerwiec 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XII Ndz. Zwykła

25 czerwca 2023

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania za popełniane grzechy, zwłaszcza że miesiąc lipiec poświęcony jest czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa.

2. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zgodnie z uchwałą Episkopatu Polski Uroczystość tę obchodzimy jako „święto papieskie”. Tradycyjnie tego dnia składamy ofiary na tzw. Świętopietrze czyli na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwo pierwszosobotnie zapraszamy po Mszy św. o godz. 7.00.

4. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.

5. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, obozy i kolonie życzymy nie tylko udanego, radosnego wypoczynku ale również czasu pełnego dobra i duchowego wzrostu.

6. W Dniu Ojca na ogół pamiętamy o mężczyznach, którzy nas wychowali, ale rzadko myślimy o Ojcu, który stworzył i nas, i ich. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy refleksje o Bogu Ojcu.

7. Dziś przypada 47. rocznica radomskiego protestu robotniczego z czerwca 1976 roku. Z tej racji przy Kamieniu Pomniku Ludzi Skrzywdzonych, będzie sprawowana o g. 13.00 uroczysta Eucharystia.

Odsłony: 184

Czytania na każdy dzień...