Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 2.07.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: piątek, 30 czerwiec 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela Zwykła

2 lipca 2023

1. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Zwróćmy też uwagę, aby nasza postawa w czasie pobytu w świątyni wyrażała należną cześć dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy zatem, niezależnie od rodzaju pogody, o odpowiednio godnym stroju, w którym przychodzimy do kościoła.

2. Lipiec od dawna w tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa.

3. W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwo pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe o godz. 17.30. Spowiedź każdego dnia pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. W związku z okresem wakacyjnym chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy we wrześniu.

4. Ofiary, które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę przeznaczymy na wykonanie mozaiki Chrystusa Nauczyciela, która ma być wotum wdzięczności za 35 lat naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom, również tym, którzy wspierają naszą parafię wpłatami na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Za tydzień, 9 lipca, po każdej Mszy św. będzie możliwość nabycia książek katolickich w atrakcyjnych cenach (5, 2, 1 zł.). Stoisko z książkami będzie ustawione przed kościołem.

6. W najnowszym wydaniu Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o innych niż w Polsce przepisach na temat piątkowej wstrzemięźliwości, z którymi spotykamy się w czasie wakacyjnych wyjazdów. Skąd te różnice? I co z tego wynika dla nas?

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej.

8. Dziś pierwsza niedziela lipca. O godz. 17.30 spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

 

Odsłony: 163

Czytania na każdy dzień...