Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 9.07.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 08 lipiec 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XIV Niedziela Zwykła

9 lipca 2023

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Zwróćmy też uwagę, aby nasza postawa w czasie pobytu w świątyni wyrażała należną cześć dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.

2. We wtorek, 11 lipca, przypada święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Dzień jego wspomnienia jest okazją do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30 będziemy gościć grupę młodzieży z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pragnie podziękować za wspieranie fundacji pomagającej ludziom młodym rozwijać swoje zdolności i pasje.

4. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary i te złożone indywidualnie, które będą przeznaczone na wykonanie mozaiki Chrystusa Nauczyciela w głównym ołtarzu.

5. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy wywiad z Pawłem Kęską, autorem książki „Zawsze głosiłem prawdę”, zawierającej nieznane do tej pory, po raz pierwszy publikowane wypowiedzi bł. księdza Jerzego Popiełuszki.

6. Po Mszy św. będzie możliwość nabycia książek katolickich w atrakcyjnych cenach (5, 2, 1 zł.). Stoisko z książkami jest ustawione przed kościołem.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

Odsłony: 100

Czytania na każdy dzień...