Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 16.07.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 15 lipiec 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XV Niedziela Zwykła

16 lipca 2023

1. Dziś wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia znaków przynależności do Chrystusa, którymi są szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób.

2. W przyszłą niedzielę, 23 lipca, w bliskości wspomnienia Świętych Joachima i Anny (26 lipca), przypada trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnie podkreślić obecność seniorów i ich rolę w  rodzinach oraz  w lokalnych społecznościach. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę przyszłą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.

3. W tym tygodniu kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach kancelaryjnych prosimy zgłaszać się po Mszy św. do zakrystii.

4. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy reportaż z podróży na Ukrainę kardynała Konrada Krajewskiego. Zastanawiamy się także nad przyczynami i konsekwencjami niedawnych zamieszek we Francji.

5. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki MB Szkaplerznej.

Odsłony: 389

Czytania na każdy dzień...