Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 23.07.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 22 lipiec 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela Zwykła

23 lipca 2023

1. Już po raz trzeci, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek z tej okazji napisał, że dziadkowie "przypominają nam, że starość jest darem. Są oni ogniwem łączącym różne pokolenia i przekazują młodym doświadczenia życia i wiary". Niech to będzie dzień naszej modlitewnej wdzięczności wszystkim dziadkom i seniorom.

2. Dziś również rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, w którym chcemy modlić się za wszystkich kierowców i podróżujących prosząc o Boże bł. na czas podróży. Ze św. Krzysztofem związana jest akcja MIVA Polska: św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.

3. We wtorek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła, pierwszego męczennika za wiarę z grona Dwunastu. Należał do najbliższych uczniów i obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa.

4. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o coraz popularniejszym w Polsce św. Szarbelu i żyjącej jego duchowością wspólnocie Rodzina św. Szarbela, a także o tym, jak zmieni się kolegium kardynalskie po ostatnich nominacjach papieża Franciszka.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

Odsłony: 336

Czytania na każdy dzień...