Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 30.07.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 29 lipiec 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela Zwykła

30 lipca 2023

1. We wtorek rozpoczniemy miesiąc sierpień, który jest dla nas szczególnym miesiącem tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Z naszej diecezji pątnicy wyruszą 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

2. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

3. W tym tygodniu na nabożeństwa pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. W związku z okresem wakacyjnym chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy we wrześniu.

4. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na KUL.

5. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy artykuły zapowiadające rozpoczynające się niebawem w Portugalii Światowe Dni Młodzieży.

6. W ramach akcji MIVA Polska: podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku - będą po Mszy św. zbierane ofiary do puszek na misyjne środki transportu.

Odsłony: 160

Czytania na każdy dzień...