Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 13.08.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 12 sierpień 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła

13 sierpnia 2023

1. We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji nazwaną Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Na zakończenie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

2. Wtorkowa uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. Miejmy świadomość, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

3. 18 sierpnia przypada 47. rocznica śmierci Księdza Romana Kotlarza, którego proces beatyfikacyjny prowadzi nasza Diecezja. W tym dniu, w całej Diecezji, będziemy modlić się o beatyfikację Sługi Bożego Księdza Romana Kotlarza męczennika radomskiego czerwca 1976 roku.

4. W maryjnym sierpniu nie zapominajmy o modlitwie w intencji trzeźwości naszego Narodu. Wiele zależy od nas samych. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne oraz te złożone na dzisiejszą tacę, dzięki którym realizujemy inwestycje służące całej parafii. Dzisiejsze ofiary będą przeznaczone na wykonanie mozaiki Chrystusa Nauczyciela w głównym ołtarzu.

6. Rodziców zainteresowanych poszukiwaniem przedszkola dla swoich dzieci zachęcamy do zapoznania się z informacją nt. bezpłatnego przedszkola „Niezapominajka” w Radomiu przy ul. Staroopatowskiej 6 B.

Szczegółowe informacje o przedszkolu znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz na ulotkach w miejscu sprzedaży prasy katolickiej.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz wiernego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

Odsłony: 345

Czytania na każdy dzień...