Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 20.08.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 19 sierpień 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XX Niedziela Zwykła

20 sierpnia 2023

1. Godne i częste przyjmowanie Komunii Świętej domaga się od nas czynnej miłości Boga i bliźniego. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu! Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym.

2. W sobotę, 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Serdecznie zapraszamy na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w Jasnogórskim Sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę.

3. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w powodzi na Słowenii.

4. W dniach od 8 do 16 września br. organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Medziugorie. Szczegółowe informacje nt. pielgrzymki znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń.

5. Rodziców zainteresowanych poszukiwaniem przedszkola dla swoich dzieci zachęcamy do zapoznania się z informacją nt. bezpłatnego przedszkola „Niezapominajka” w Radomiu przy ul. Staroopatowskiej 6 B.

Szczegółowe informacje o przedszkolu znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz na ulotkach w miejscu sprzedaży prasy katolickiej.

6. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy artykuł zatytułowany „Produkt katolickopodobny” – o tym, dlaczego wielu ludzi wierzy fałszywym przewodnikom duchowym.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.

Odsłony: 406

Czytania na każdy dzień...