Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 15.10.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 14 październik 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła

15 października 2023

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Każdy kto chciałby wesprzeć to dzieło, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. W środę, 18 października, przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

3. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które pomagają zgłębiać Słowo Boże niedzielnej Eucharystii. Spotkania odbywają się w każdy czwartek, po Mszy św. wieczorowej w sali obok kancelarii.

4. Najbliższa niedziela, 22 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30.

6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przy tej okazji chcemy przypomnieć, że nasz szacunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w stawianiu zniczy i kwiatów na grobach. Dla nas, wierzących, najważniejsza jest modlitwa za zmarłych. W kościołach i na cmentarzach odprawiane są za nich Msze święte, odmawia się Różaniec. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. Wypominki możemy zamówić w kancelarii lub w zakrystii.

7. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego szczególnie polecamy teksty nawiązujące do 45. rocznicy wyboru Jana Pawła II oraz raport o stanie Kościoła w Polsce.

8. Dzisiaj wybory parlamentarne, w których udział jest naszym obywatelskim i chrześcijańskim obowiązkiem. W duchu odpowiedzialności za losy naszej Ojczyzny pomódlmy się w Jej intencji słowami modlitwy ks. Piotra Skargi.

Odsłony: 165

Czytania na każdy dzień...