Ogłoszenia: 29.03.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 28 marzec 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 
29 marca 2020
 

 1. Komunikat Ks. Bp. Ordynariusza: W związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemii, biorąc pod uwagę zagrożenie zdrowia oraz życia wiernych, zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz zaleceniami zawartymi we Wskazaniach Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z dnia 21 marca 2020 roku oraz decyzją zawartą w Komunikacie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 24 marca 2020 roku – udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej wiernym Diecezji Radomskiej oraz osobom przebywającym na jej terenie. Dyspensa obowiązuje do odwołania stanu epidemii. Wszystkich, którzy korzystają z dyspensy zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła i uczestnictwa - szczególnie rodzinnego - we Mszy Świętej transmitowanej przez radio, telewizję i internet. Wszystkich Was, Drodzy Siostry i Bracia, proszę o modlitwę w intencji Ojczyzny i Kościoła, władz państwowych i samorządowych, a w szczególny sposób w intencji ratowników medycznych, lekarzy, pielęgniarek, pracowników laboratoriów, przychodni i aptek; w intencji salowych, wolontariuszy, pracowników szpitali i stacji sanitarno-epidemiologicznych oraz wszystkich zaangażowanych w leczenie i ochronę naszego życia i zdrowia. Proszę także o modlitwę w intencji chorych i zmarłych z powodu epidemii.
  + Henryk Tomasik
  Biskup Radomski
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa pierwszo-czwartkowe i pierwszo-piątkowe o godz. 17.30, a pierwszo-sobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. W związku z obecną sytuacją, do chorych w pierwszy piątek miesiąca, udamy się w przypadku telefonicznego potwierdzenia wizyty.
 3. Z sakramentu pokuty w naszym kościele możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.00.
 4. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Podczas każdej Mszy Św. pobłogosławimy „palmy". O godz. 7.00 Msza św. w int. Członków Żywego Różańca. W związku ze stanem epidemii, nie będzie wspólnego spotkania ŻR w kościele o godz. 17.00.
 5. Zachęcamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu i osobistej modlitwy w kościele. Przedsionek kościoła jest otwarty przez cały dzień.
  Godziny nabożeństw u nas są bez zmian.
 6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone osobiście oraz wpłacane na konto parafialne, które pozwolą na regulowanie bieżących opłat związanych z funkcjonowaniem naszej parafii.
  Powierzmy się teraz Bożemu Miłosierdziu w Akcie Zawierzenia ->

 

Odsłony: 611

Czytania na każdy dzień...