Wspomóż parafię
Z apelem o pomoc parafiom w tym trudnym czasie na antenie Radia Plus Radom w programie "Kwadrans dla Pasterza" 
zwrócił się Biskup Henryk Tomasik: Bardzo dziękuję wszystkim wiernym świeckim za zrozumienie sytuacji naszych parafii. 
Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na utrzymanie naszej świątyni. Prosimy o dokonywanie przelewów na numer konta bankowego parafii:
Bank PEKAO SA 09 1240 5703 1111 0010 9299 6095

Ogłoszenia: 12.04.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 11 kwiecień 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
WIELKANOC
12 kwietnia 2020
 

  1. Radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem, chociaż w innym stopniu niż to bywało w latach poprzednich. Jak wiemy nietypowe okoliczności wywołane pandemią zmuszają nas do pozostania w domach i świętowania tegorocznych Świąt Wielkanocnych tylko w gronie najbliższych. Nadal bowiem obowiązują ograniczenia co do ilości osób obecnych w świątyni na nabożeństwach. Oby te okoliczności zaowocowały większą tęsknotą i dowartościowaniem daru Eucharystii w naszym życiu.
  2. Jutro, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Tradycyjnie tego dnia modlitwą i ofiarami wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. W najbliższą sobotę, 18 kwietnia, będziemy przeżywać w naszej parafii odpust ku czci Chrystusa Nauczyciela. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, suma odpustowa o godz. 12.00 i wieczorowa Msza św. o godz. 18.00.
    Uroczystość patronalna parafii jest szansą by zyskać odpust zupełny, jeżeli będziemy w stanie łaski uświęcającej, przyjmiemy Komunię św. oraz odmówimy modlitwę w intencjach Ojca świętego. Odpust możemy zyskać dla siebie lub w intencji zmarłych. Jednym z warunków zyskania odpustu jest przyjęcie Komunii świętej. Dla większości naszych wiernych będzie to Komunia duchowa. Dla tych, którzy pragną sakramentalnie zjednoczyć się z Chrystusem Eucharystycznym, będziemy udzielać Komunii św. 5-osobowym grupom w kościele w godz. od. 9.00 do 12.00. Osoby, które przyjdą do kościoła prosimy by zastosowały się do zaleceń służb sanitarnych.
  4. Za tydzień, 19 kwietnia, będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Przygotujmy się do jej przeżycia przez codzienne odmawianie koronki do Miłosierdzia Bożego oraz przez uczynki miłości chrześcijańskiej.
  5. Mimo, że pandemia ogranicza wspólne świętowanie największej i najpiękniejszej uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, tym goręcej Drogim Parafianom pragnę przekazać świąteczne życzenia: Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary. Życzę, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni Was zdrowiem, pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość... Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy.

 

Odsłony: 246

Czytania na każdy dzień...