Ogłoszenia: 14.06.2020

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 13 czerwiec 2020 Drukuj E-mail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XI NIEDZIELA ZWYKŁA
14 czerwca 2020
 

  1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich oraz dziękujemy za Boże miłosierdzie.
  2. Przychodząc na niedzielną Eucharystię zwróćmy uwagę, aby nasza postawa w czasie pobytu w świątyni - zwłaszcza odpowiedni strój - wyrażały należną cześć dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  3. W środę, na Mszy św. o godz. 18.00, młodzież z naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania z rąk ks. Bp. Piotra Turzyńskiego. Polecajmy w modlitwie kandydatów do bierzmowania i ich rodziny prosząc dla nich o łaskę otwarcia na dary Ducha Świętego.
  4. Do czwartku włącznie trwamy w oktawie uroczystości Bożego Ciała. Na jej zakończenie zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej, która rozpocznie się nabożeństwem czerwcowym po Mszy św. wieczornej. Zgodnie z tradycją na zakończenie oktawy Bożego Ciała przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych.
  5. W piątek, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Korzystając z okazji składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pamiętają o nas w swoich modlitwach i prosimy o dalsze modlitewne wsparcie naszej posługi pośród Was. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.
  6. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.
  7. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które przeznaczymy na wykonanie miejsca przewodniczenia dla głównego celebransa, sedili dla Liturgicznej Służby Ołtarza, stolika na paramenty liturgiczne oraz stojaka na urnę. Wszystkim ofiarodawcom, również tym, którzy wspierali naszą parafię wpłatami na konto parafialne składamy staropolskie Bóg zapłać.
  8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in.: o Przeistoczeniu i realnej obecności Ciała i Krwi Chrystusa w chlebie i winie; a także: uznano właśnie cud za wstawiennictwem Karola de Foucauld, w 100. rocznicę jego śmierci.
Odsłony: 530

Czytania na każdy dzień...